Простий підсилювач струмуОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Джерело струму (2 шт.)
З’єднувальні
провідники
Мультиметри
(2 шт.)
Транзистор (pnp-типу)
Конденсатор (10 мкФ, 3 шт.)
Додаткове обладнання
Резистор на 510 Ом
Резистор на 13 кОм
Резистор на 20 кОм
Резистор
(на 100 Ом)
Динамік

Переконуємося, що:

1
- Транзистори є основними елементами сучасної електроніки, їх, зазвичай, застосовують в підсилювачах і логічних електронних схемах.
2
- Особливість транзисторів полягає у тому, що вони дозволяють малими вхідними напругою чи струмом керувати суттєво більшими вихідними напругою та струмом.
3
- Сигнал, який у підсилювачі подається на базу біполярного транзистора і який може бути дуже малим, модифікує струм живлення, що протікає у колі колектор-емітер і який є значно більшим, тоді на виході ми отримуємо суттєво підсилений вхідний сигнал.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2.  Складаємо електричне коло за схемою:
1
3.  Вмикаємо перший блок живлення та переводимо його у режим змінного струму з частотою 500 Гц. Цей блок живлення ми будемо використовувати у якості генератора сигналу. Далі вмикаємо другий блок живлення, який ми будемо використовувати у якості живлення нашого підсилювача, його залишаємо у режимі постійного струму і встановлюємо на ньому вихідну напругу 5 В. Також вмикаємо мультиметри і переводимо їх у режим вимірювання змінного струму. Звертаємо увагу, що динамік не випромінює звуки.
2
4.  Поступово збільшуємо напругу на генераторі сигналу до 1 В і звертаємо увагу на гучність звуку, який випромінює динамік. Також звертаємо увагу, що підсилений струм має силу лише у кілька десятків міліампер, у той час, як вихідний сигнал першим амперметром навіть не фіксується, тобто сила струму на ньому є значно меншою за 1 міліампер.
3
5.  Для перевірки гучності вихідного, не підсиленого, сигналу перенесемо і приєднаємо один з провідників динаміка з другого мультиметра на другий контакт резистора на 510 Ом:
1
Якщо уважно прислухатись, ми зможемо почути дуже слабкий вихідний сигнал, який чудово чутно після підсилення.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми склали простий підсилювач струму та переконались у тому, що він працює і дійсно значно підсилює вхідний сигнал.