Гальванічний елемент. Його ЕРС та внутрішній опір

Створюємо простий гальванічний елемент з розчину лимонної кислоти та двох електродів: мідного та цинкового, а також визначаємо його ЕРС та його внутрішній опір.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

мультиметри(2 шт.)

Illustration

електрохімічна комірка

Illustration

мідний та цинковий електроди

Illustration

резисторна 50 Ом

Для проведення демонстраційного досліду краще використовувати два мультиметри, але оскільки в набір Amperia входить лише один — другий тимчасово можна використати з іншого набору.

Illustration

з’єднувальні провідники

Додаткове обладнання:

чиста водалимонна кислота (50 г)

Перевіряємо:

 одним з джерел електричного струму є гальванічний елемент, який просто виготовити з мідного та цинкового електродів, що занурені у розчин лимонної кислоти — електроліт; електрорушійна сила гальванічного елемента кількісно дорівнює напрузі на його контактах без навантаження; гальванічний елемент виготовлений власноруч має високий внутрішній опір, який можна знайти з формули:

Illustration

де E — ЕРС цього гальванічного елемента, U — напруга та I — сила струму у колі з опором.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Розчиняємо лимонну кислоту у воді в електрохімічній комірці. Поміщаємо у розчин електроди.3. Приєднуємо до електродів за допомогою провідників мультиметр у режимі вимірювання напруги. Вмикаємо мультиметр та визначаємо напругу, яку видає виготовлений нами гальванічний елемент (його ЕРС).4. Складемо коло за схемою використовуючи гальванічний елемент як джерело живлення:

Illustration

5. Фіксуємо у нашому колі силу струму, яку видає наш гальванічний елемент та напругу на контактах резистора.
6. На основі отриманих даних визначаємо внутрішній опір гальванічного елемента.

Висновок:

Під час виконання досліду ми зробили простий гальванічний елемент з розчину лимонної кислоти та двох електродів: мідного та цинкового, а також визначили його ЕРС та його внутрішній опір, який є доволі значний і, як правило, перевищує 50 Ом.