Провідники та діелектрикиОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Додаткове обладнання
Лампа розжарення
Скріпка
Дерев’яна і пластмасова палички
Алюмінієва фольга
Графітовий стержень
Джерело струму
З’єднувальні провідники
Вимикач

Переконуємося, що:

1
- Існують матеріали-провідники та матеріали-діелектрики. Матеріали-провідники проводять електричний струм, а матеріали-діелектрики його майже не проводять.
2
- До провідників належить сталь, алюміній та графіт, а до діелектриків - дерево та пластмаса.
3
- Матеріали-провідники сильно відрізняються між собою за своїм опором. Сталь та алюміній мають низький опір та добре проводять електричний струм, а графіт - має вищий опір та гірше проводить струм.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2.  Складаємо електричне коло за схемою:
1
3. Розмикаємо коло вимикачем та вмикаємо джерело живлення. Встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В.
2
4. Замикаємо коло на вимикачі сталевою скріпкою. Звертаємо увагу, що лампа починає яскраво світити, що вказує на те, що сталь є провідником з низьким опором.
3
5. Замикаємо коло на вимикачі алюмінієвою фольгою. Звертаємо увагу, що лампа також яскраво світиться, що вказує на те, що алюміній також є провідником з низьким опором.
4
6. Замикаємо коло на вимикачі графітовим стержнем. Звертаємо увагу, що лампа починає світити, але її інтенсивність є нижчою ніж під час попередніх дослідів, що вказує на те, що графіт є провідником з вищим опором, ніж сталь та алюміній.
5
7. Замикаємо коло на вимикачі дерев’яною паличкою. Звертаємо увагу, що лампа не світиться, що вказує на те, що дерево є діелектриком з високим опором.
6
8. Замикаємо коло на вимикачі пластмасовою паличкою. Звертаємо увагу, що лампа також не світиться, що вказує на те, що пластмаса також є діелектриком з високим опором.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми переконались, що існують матеріали-провідники та матеріали-діелектрики, перші добре проводять електричний струм, а другі його майже не проводять. Також ми виявили, що різні провідники по різному проводять електричний струм та відрізняються між собою своїм опором.