Проста світлочутлива схемаОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Джерело струму
З’єднувальні
провідники
Додаткове обладнання
Резистор на 2,2 кОм

Світлодіод
Транзистор (npn-типу)
Фоторезистор

Переконуємося, що:

1
- Транзистори є основними елементами сучасної електроніки, їх, зазвичай, застосовують в підсилювачах і логічних електронних схемах, а також у інших схемах, у яких потрібно малими вхідними напругою чи струмом керувати суттєво більшими вихідними напругою та струмом.
2
- Фоторезистор - фотоелектричний напівпровідниковий приймач світлового випромінювання, який працює завдяки ефекту фотопровідності - явищі зменшення опору напівпровідника у разі збудження носіїв заряду світлом.
3
- Поєднання фоторезистора та транзистора в одній схемі дозволяє скласти простий прилад, який реагує на зміну освітлення у приміщенні.
* При бажанні, для точно з’ясування опору тіла, можна взяти мультиметр, приєднати до нього, у режимі омметра, два провідника та взявшись руками за контакти провідників, можна визначити опір власного тіла.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2.  Складаємо електричне коло за схемою:
1
3.  Вмикаємо блок живлення та встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 4 В. Якщо у приміщенні достатньо світло ми одразу будемо спостерігати, що світлодіод яскраво світиться. Якщо тепер накрити фоторезистор, наприклад рукою, зменшивши його рівень освітлення, його опір збільшиться і коло буде розірвано - світлодіод згасне. Якщо тепер забрати руку з фоторезистора - світлодіод знову засвітиться..

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми склали простий прилад, що реагує на зміну рівня освітлення фоторезистора вмиканням чи вимиканням світлодіода. Таку схему можна застосовувати, наприклад, для інформування людей у приміщенні про те, чи на вулиці день чи ніч.