Вольт-амперні характеристики лампи розжаренняОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Джерело струму
З’єднувальні
провідники
Резистор
(50 Ом)
Мультиметри
(2шт.)
Додаткове обладнання
Комп’ютер або лептоп
Локальна Wi-Fi мережа

Лампа розжарення

Первіряємо:

1
- Закон Ома виконується не для всіх провідників, зокрема він не виконується для лампи розжарення.

Хід досліду:

1
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2. Складаємо електричне коло за схемою:
1
3.  Вмикаємо блок живлення, переконуємося, що він працює у режимі постійного струму. Приєднуємо комп’ютер до його web-інтерфейсу, переходимо на вкладку побудови вольт-амперної характеристики досліджуваного приладу (у нашому випадку резистора). Встановлюємо дослідний діапазон з 0 до 5 В. Вмикаємо мультиметри..
2
4.  Тепер у web-інтерфейсі блока живлення запускаємо дослідження. Звертаємо увагу на виміри мультиметрів, які показують, як із збільшенням напруги на джерелі живлення прямо пропорційно збільшується сила струму у колі, а також різниця потенціалів на контактах резистора.
Отриманий графік має лінійний вигляд, оскільки для резисторів закон Ома виконується.
3
5.  Змінюємо у колі резистор на лампу розжарення та запускаємо нове дослідження.
4
6.  По завершенню дослідження аналізуємо отриманий графік вольт-амперної характеристики лампи розжарення. Переконуємося, що він має не лінійний вигляд, оскільки для лампи розжарення закон Ома не виконується, у дослідженому діапазоні напруг.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми переконались, що існують провідники, наприклад звичайна лампа розжарювання, для якої закон Ома не виконується у дослідженому діапазоні напруг. Зокрема ми виявили, що графік вольт-амперної характеристики для лампи має нелінійний вигляд.