Постійні магніти, магнітні матеріали та магнітна стрілкаОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Штабовий магніт
Додаткове обладнання
Магнітна стрілка
(компас)
Підковоподібний магніт
Штатив
Скріпки
Залізний цвях або стержень
Cірники або дерев’яні палички
Нитка

Перевіряємо твердження:

1
-  Постійні магніти мають два полюси на яких їхні магнітні властивості виражені найсильніше.
2
-  Два однойменні полюси різних магнітів відштовхуються, а різнойменні - притягуються.
3
-  Предмети виготовлені з магнітних матеріалів (наприклад заліза чи сталі) взаємодіють з магнітами притягуючись до їхніх полюсів, вони також здатні намагнічуватись перетворюючись при цьому на тимчасові магніти.
4
-  Предмети виготовлені з магнітних матеріалів (наприклад заліза чи сталі) взаємодіють з магнітами притягуючись до їхніх полюсів, вони також здатні намагнічуватись перетворюючись при цьому на тимчасові магніти.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2.  Підносимо один полюс штабового магніту до скріпок. Переконуємося, що скріпки активно реагують на магніт та примагнічуються до нього, тобто сталь належить до групи магнітних матеріалів.
3
3.  Підносимо один полюс магніту до сірників або дерев’яних паличок. Переконуємося, що дерев’яні палички ніяк не реагують на магніт, тобто дерево належить до групи немагнітних матеріалів.
4
4.  Підносимо до однієї скріпки штабовий магніт його центральною частиною рівновіддаленою від обох полюсів. Переконуємося, що скріпка ніяк не реагує на магніт оскільки у центральній частині його магнітні властивості виражені найслабше.
5
5.  Підносимо до скріпок залізний не намагнічений предмет, наприклад цвях, та переконуємося, що він не взаємодіє із скріпками.
6
6.  Розміщуємо на столі магнітну стрілку подалі від усіх магнітів та потужних електричних приладів, переконуємося, що його стрілка вказує у сторону північного полюсу Землі. Тепер підносимо до нього штабовий магніт спершу одним полюсом, потім іншим. Переконуємося, що стрілка компаса до одного полюсу притягується і вказує прямо на нього, а від другого - відштовхується і вказує у протилежну сторону.
7
7.  Повторюємо попередній крок з постійними магнітами іншої форми та переконуємося, що всі вони мають два різнойменні полюси.
8
8.  Підносимо до компаса не намагнічений залізний цвях або стержень, переконуємося, що стрілка компаса на нього не реагує.
9
9.  Проводимо кілька разів залізний предмет (цвях) вздовж постійного магніту завжди в одному напрямку - від північного до південного полюсу, або навпаки, при цьому зберігаючи орієнтацію самого предмета. Тепер підносимо цей намагнічений предмет одним з полюсів до компаса та переконуємося, що магнітна стрілка буде реагувати на нього як на слабкий магніт. Якщо тепер піднести намагнічений предмет до скріпок - вони також будуть до нього примагнічуватись.
10
10.  Підвішуємо штабовий магніт на штативі таким чином, щоб його полюси дивились у різні сторони. Тепер до північного полюсу підвішеного магніту підносимо північний полюс другого магніту. Переконуємося, що магніти відштовхуються. Повторимо дослід з південними полюсами.
11
11.  Тепер до північного полюсу підвішеного магніту підносимо південний полюс другого магніту. Переконуємося, що магніти притягуються. Повторимо дослід з іншою парою полюсів.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми навчились приєднувати блок живлення та мультиметр до локальної Wi-Fi мережі, а також приєднувати до їхнього web-інтерфейсу комп’ютер. Також ми навчились здійснювати керування дослідом з web-інтерфейсу блока живлення, зберігати отримані дані у вигляді графіка та таблиці даних.