Послідовне і паралельне з’єднання джерел живлення.Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
З’єднувальні
провідники
Лампа розжарення
Додаткове обладнання
Три однакові пальчикові
елементи живлення (батарейки)
Мультиметр

Перевіряємо:

1
- При послідовному з’єднанні однакових елементів живлення напруга у колі буде дорівнювати сумі напруг джерел живлення.
2
- При паралельному з’єднанні однакових елементів живлення - напруга у колі буде дорівнювати напрузі одного джерела живлення.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2.  З’єднаємо один елемент живлення з лампою розжарювання та звертаємо увагу на інтенсивність її світіння. Тепер визначимо за допомогою мультиметра напругу на контактах лампи, яка буде рівна близько 1,5 В.
3
3.  З’єднаємо три елементи живлення послідовно:
1
4. Звертаємо увагу, що лампа яскраво світиться, це вказує на те, що на її контактах створюється напруга близько 4,5 В. Тепер приєднуємо до її контактів мультиметр у режимі вольтметра та переконуємося у цьому.
2
5. З’єднуємо усі елементи живлення паралельно:
1
6. Звертаємо увагу, що лампа розжарення світиться, але з низькою яскравістю. Це вказує на те, до неї прикладена напруга лише близько 1,5 В (напруга одного елементу живлення). Якщо тепер приєднати до її контактів мультиметр у режимі вимірювання напруги, ми зможемо у цьому переконатись.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми переконались, що при послідовному з’єднанні батарейок напруга у колі буде дорівнювати сумі їхніх напруг, а при паралельному з’єднанні - напруга у колі буде дорівнювати напрузі одного елементу живлення.