Послідовне і паралельне з’єднання споживачів електроенергії.Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
З’єднувальні
провідники
Лампа розжарення
Мультиметр
Вимикач

Перевіряємо:

1
- При послідовному з’єднанні однакових споживачів електричного струму напруга на кожному з них буде дорівнювати напрузі джерела живлення поділеному на кількість споживачів.
2
- При паралельному з’єднанні однакових споживачів електричного струму напруга на кожному споживачі буде дорівнювати напрузі джерела живлення.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2.  Складаємо електричне коло за схемою:.
1
3. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення та встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В.
2
4. Замикаємо коло вимикачем та звертаємо увагу, що усі лампи світяться однаково з низьким рівнем яскравості, оскільки напруга на контактах кожної лампи дорівнює близько 1,7 вольта.
3
5. Складемо коло з паралельно з’єднаними лампами розжарювання:
1
6. Замкнемо коло та звернемо увагу, що усі лампи світяться однаково яскраво, оскільки напруга на контактах кожної лампи дорівнює напрузі джерела живлення.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми переконались, що якщо однакові споживачі електроенергії з’єднати послідовно, напруга на кожному з них буде дорівнювати напрузі джерела живлення поділеному на кількість споживачів, а якщо їх з’єднати паралельно - напруга на кожному споживачі буде дорівнювати напрузі джерела живлення.