Перевірка полярності джерела живленняОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Джерело струму
З’єднувальні
провідники
Вимикач
Світлодіод

Переконуємося, що:

1
- У провіднику існує електричний струм, якщо електрони здійснюють вільний направлений рух у ньому.
2
- Електрони рухаються від негативного до позитивного полюса джерела живлення. А за напрямок струму прийнято протилежний вектор - від позитивного до негативного полюса.
3
- Світлодіод світиться під дією електричного струму, але він пропускає струм лише в одному напрямку - від анода до катода.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання. 
2
2.  Складаємо електричне коло за схемою:
1
3.  Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В. Звертаємо увагу, що у колі немає струму, оскільки світлодіод не світиться.
2
4.  Замикаємо вимикач. Звертаємо увагу, що світлодіод яскраво світиться. Це вказує на те, що електрони можуть вільно рухатись по колу.
3
5.  Розмикаємо коло. Змінюємо полярність світлодіода - його анод приєднуємо до негативного полюса джерела живлення, а катод - до позитивного:
1
6.  Знову замикаємо коло. Звертаємо увагу, що на цей раз світлодіод не світиться. Це вказує на те, що у колі немає струму, оскільки світлодіод перешкоджає руху електронів. Адже світлодіод пропускає струм лише у напрямку від анода до катода, а у нашому колі струм має напрямок від позитивного до негативного полюса джерела живлення і таким чином на світлодіоді він має напрямок від катода до анода.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми переконались, що джерело живлення має два різні полюси і електрони можуть рухатись лише від негативного до позитивного полюса, а за напрямок струму прийнято протилежний вектор - від “+” до “-”. У той самий час світлодіод пропускає струм лише в одному напрямку, що дозволяє перевіряти полярність джерела живлення.