Просте електричне коло з амперметром та вольтметромОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Лампа розжарення (2 шт.)
Джерело струму
З’єднувальні провідники
Вимикач
Мультиметри
(2шт.)

Переконуємося, що:

1
-  Для визначення сили струму у електричному колі, у нього послідовно вмикають амперметр.
2
-  Для визначення різниці потенціалів на кінцях елемента електричного кола, паралельно до нього вмикають вольтметр.
3
-  Сила струму та напруга у колі залежать від вихідних параметрів джерела живлення, кількості та параметрів споживачів електроенергії, а також характеру їхнього підключення.

Хід досліду:

1
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2. Складаємо електричне коло за схемою:
1
3. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 3В. Вмикаємо мультиметри.
2
4. Замикаємо вимикач, тепер у колі є струм, про що свідчить світіння лампи розжарення. Фіксуємо значення амперметра, який показує силу струму у колі, а також значення вольтметра, який показує різницю потенціалів на контактах лампи розжарення.
3
5. Збільшуємо вихідну напругу на джерелі живлення до 5 В. Переконуємося, що значення на амперметрі та вольтметрі також збільшились, що вказує на зростання сили струму у колі, а також різниці потенціалів на контактах лампи.
4
6. Розмикаємо вимикач та приєднуємо у коло дві лампи розжарення послідовно за схемою:
1
7. Замикаємо вимикач та фіксуємо як змінились покази амперметра та вольтметра у порівнянні з попереднім дослідом у зв’язку із збільшенням кількості споживачів електроенергії.
2
8. Розмикаємо вимикач та з’єднуємо дві лампи розжарення паралельно за схемою:
1
9. Замикаємо вимикач та фіксуємо як змінились покази амперметра та вольтметра у порівнянні з попереднім дослідом. Переконуємося, що із зміною характеру підключення елементів кола покази амперметра та вольтметра також змінюються.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми навчились приєднувати у коло амперметр, для визначення сили струму, та вольтметр, для визначення різниці потенціалів на контактах елемента кола. Також ми переконались, що сила струму та напруга у колі залежать від вихідних параметрів джерела живлення, кількості та параметрів споживачів електроенергії, а також характеру їхнього підключення.