Трансформація електричної енергії у інші форми енергіїОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Джерело струму
З’єднувальні
провідники
Динамік
Мультиметр
Двигун постійного струму
Лампа розжарення
Вимикач
Термосенсор

Перевіряємо:

1
- Електричний струм може виконувати роботу, у результаті якої електрична енергія трансформується у інші форми енергії, зокрема у теплову, світлову та механічну, а також в енергію звукових хвиль.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання. 
2
2. Складаємо просте електричне коло за схемою:
1
3.  Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В.
2
4.  Вмикаємо мультиметр та приєднуємо до нього термосенсор. Визначаємо температуру поверхні не працюючої лампи та переконуємося, що вона має кімнатну температуру.
3
5.  Замикаємо вимикач. Звертаємо увагу, що у коли є електричний струм. За допомогою термосенсора продовжуємо визначати температуру поверхні лампи та переконуємося, що вона швидко зростає. Це свідчить про те, що у лампі розжарювання енергія струму трансформується у теплову енергію, яка у свою чергу трансформується у енергію світла.
4
6.  Вимкнемо вимикач та від’єднаємо лампу, замість неї приєднаємо до джерела живлення мотор. Знову замкнемо вимикачем коло. Переконуємося, що на цей раз енергія струму трансформується у механічну енергію, оскільки мотор здійснює швидкі обертальні рухи.
5
7.  Знову розірвемо коло вимикачем, переведемо блок живлення у режим змінного струму та встановимо на ньому вихідну напругу 3 В, а частоту - 500 Гц. Замість мотора помістимо у коло динамік.
6
8.  Замкнемо коло та переконуємося, що на цей раз енергія змінного струму на динаміку трансформується у енергію звукових хвиль.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми переконались у тому, що електрична енергія може трансформуватись у інші форми енергії, зокрема у теплову, світлову та механічну, а також енергію звукових хвиль.