Принцип роботи реле.Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Джерело струму
(2 шт.)
З’єднувальні
провідники
Електромагніт
Лампа розжарення
Реостат
Додаткове обладнання
Динамометр


Переконуємося, що:

1
- Електромагнітне реле - це тип магнітного перемикача, який використовує електромагніт для створення магнітного поля, яке у свою чергу використовується для замикання та розмикання електричного кола.
2
- Електромагнітне реле легко можна зробити із звичайного електромагніту, двох джерел живлення та динамометра.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2.  З’єднаємо провідниками перше джерело живлення та електромагніт. Це джерело живлення ми будемо використовувати для вмикання та вимикання електромагніту.
3
3.  Осердя електромагніту з’єднаємо провідником з одною з клем другого джерела живлення, а його іншу клему з’єднаємо послідовно із лампою та металевою пластиною з гачком. Пластину покладемо неподалік від осердя електромагніту. Ця пластина буде виконувати роль вимикача, що буде замикати та розмикати коло з лампою.
4
4.  Вмикаємо блоки живлення. На другому блоці встановлюємо постійний струм з вихідною напругою 5 В. Звертаємо увагу, що лампа розжарення не світиться, оскільки коло є розімкнутим.
5
5.  Тепер будемо поступово збільшуємо вихідну напругу на першому джерелі живлення: це увімкне електромагніт та буде поступово збільшувати його силу. Зверніть увагу, що у певний момент сила магнітного поля стане настільки великою, що до магніта примагнітиться металева пластина. Це замкне коло і засвітить лампу.
6
6.  Встановимо на першому джерелі живлення напругу у 5 В. Тепер до металевої пластини з гачком приєднаємо динамометр та спробуємо її відірвати від електромагніту. Переконуємося, що навіть за прикладеної сили у 5 Н чи більше нам не вдастся це зробити.
7
7.  Тепер зменшимо вихідну напругу на першому джерелі живлення до нуля. Звертніть увагу, що металева пластина все ще залишається примагніченою до осердя електромагніту через його залишкову намагніченість. Спробуємо її тепер відірвати використовуючи динамометр. Бачимо, що на цей раз нам достатньо прикласти силу меншу за 1 Н щоб розірвати коло. Цю роботу з розривання кола у електромагнітних реле, коли електромагніт вимкнений, зазвичай виконують звичайні пружини.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми змогли із звичайного електромагніта, джерела живлення та динамометра зробити просте електромагнітне реле та познайомитись із принципами його роботи.