Просте електричне коло з амперметром та вольтметром


Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Лампа розжарення (2 шт.)
Джерело струму
З’єднувальні провідники
Вимикач
Мультиметри
(2шт.)

Переконуємося, що:

1
Для визначення сили струму у електричному колі, у нього послідовно вмикають амперметр.
2
Для визначення різниці потенціалів на кінцях елемента електричного кола, паралельно до нього вмикають вольтметр.
3
Сила струму та напруга у колі залежать від вихідних параметрів джерела живлення, кількості та параметрів споживачів електроенергії, а також характеру їхнього підключення.

Хід досліду:

1
Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
Складаємо електричне коло за схемою:
1
Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 3 В. Вмикаємо мультиметри.
2
Замикаємо вимикач, тепер у колі є струм, про що свідчить світіння лампи розжарення. Фіксуємо значення амперметра, який показує силу струму у колі, а також значення вольтметра, який показує різницю потенціалів на контактах лампи розжарення.
3
Збільшуємо вихідну напругу на джерелі живлення до 5 В. Переконуємося, що значення на амперметрі та вольтметрі також збільшились, що вказує на зростання сили струму у колі, а також різниці потенціалів на контактах лампи.
4
Розмикаємо вимикач та приєднуємо у коло дві лампи розжарення послідовно за схемою:
1
Замикаємо вимикач та фіксуємо як змінились покази амперметра та вольтметра у порівнянні з попереднім дослідом у зв’язку із збільшенням кількості споживачів електроенергії.
2
Розмикаємо вимикач та з’єднуємо дві лампи розжарення паралельно за схемою:
1
Замикаємо вимикач та фіксуємо як змінились покази амперметра та вольтметра у порівнянні з попереднім дослідом. Переконуємося, що із зміною характеру підключення елементів кола покази амперметра та вольтметра також змінюються.