Осадження міді з розчину купрум(ІІ) сульфатуОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Джерело струму
З’єднувальні
провідники
Електрохімічна комірка
Мідні електроди
(2 шт.)
Лампа розжарення
Вимикач
Додаткове обладнання
Чиста вода
Мідний купорос

Переконуємося, що:

1
- Під час проходження струму через розчин електроліту на електродах відбуваються процеси окиснення аніонів та відновлення катіонів.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2.  Розчиняєм у воді у електрохімічній комірці купрум(ІІ) сульфат, а поверхню електродів максимально добре очищаємо.
3
3.  Складаємо електричне коло за схемою:
1
4. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В. Замикаємо коло. Звертаємо увагу, що у колі є струм, оскільки лампа розжарення яскраво світиться, адже мідний купорос є сильним електролітом.
2
5. Проводимо дослід протягом декількох хвилин, далі розмикаємо вимикачем коло та виймаємо електроди. Звертаємо увагу, що анод потемнів, оскільки його руйнували сульфат-іони (аніони) сприяючи перетворенню атомів Купруму у йони та розчиненню їх у розчині. Натомість на катоді утворився червонуватий наліт, оскільки на ньому Купрум-іони відновлювались та осідали у вигляді атомарної міді.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми змогли пересвідчитись, що під час проходження струму через розчин електроліту на електродах відбуваються процеси окиснення аніонів та відновлення катіонів. Зокрема спостерігається руйнування аноду через взаємодію з аніонами та випадання атомарної міді на катоді через взаємодію з катіонами.