Проста схема помножувача напруги

Складаємо просту схему помножувача напруги, який не лише випрямляє струм, перетворюючи його зі змінного у постійний, але також і збільшує його напругу у майже два рази.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Power supply unit

джерело струму

Multimeter

мультиметр

Diode

випрямні діоди(2 шт.)

Light emitting diode

світлодіод

Electrolytic capacitor

конденсатори(на 10 мкФ) (2 шт.)

wires

з’єднувальні провідники

Додаткове обладнання:

резистор на 1 кОм

Перевіряємо:

 випрямлення — перетворення змінного струму у постійний. Цей процес здійснюють електронні схеми, які називаються випрямлячами; помножувач напруги — схема випрямляча особливого типу, амплітуда напруги на виході якого, теоретично, у певне число разів вища ніж на вході. На практиці на таких схемах вихідна напруга буде дещо відрізнятись від теоретичних розрахунків.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Складаємо коло за схемою:

Illustration

3. Вмикаємо блок живлення та переводимо його у режим змінного струму, встановлюємо на ньому вихідну напругу 2 В з частотою 500 Гц. Звертаємо увагу, що світлодіод яскраво світиться, що вказує на те, що у колі є струм.4. Перевіримо, чи на контакти світлодіода подається постійний струм. Для цього змінюємо полярність світлодіода. Звертаємо увагу, що на цей раз світлодіод не світиться, що підтверджує, що після проходження змінного струму через схему струм став постійним.5. Вилучаємо з кола світлодіод та на його місце поміщаємо резистор, до контактів якого паралельно приєднуємо мультиметр у режимі вимірювання напруги. На джерелі живлення збільшуємо вихідну напругу до 3 В.6. Вмикаємо мультиметр. Звертаємо увагу, що він працює у режимі вимірювання напруги постійного струму. Також звертаємо увагу, що напруга, яку вимірює мультиметр, приблизно у два рази перевищує вихідну напругу джерела живлення.

Висновок:

Під час виконання досліду ми склали просту схему помножувача струму, який не лише випрямляє струм, перетворюючи його зі змінного у постійний, але також і збільшує його напругу у майже два рази.