Перевірка полярності джерела живлення (2 варіант)Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Джерело струму
З’єднувальні провідники
Додаткове обладнання
Два світлодіоди - червоний та зелений

Переконуємося, що:

1
- У провіднику існує електричний струм, якщо електрони здійснюють вільний направлений рух у ньому.
2
- Електрони рухаються від негативного до позитивного полюса джерела живлення. А за напрямок струму прийнято протилежний вектор - від позитивного до негативного полюса.
3
- Світлодіод світиться під дією електричного струму, але він пропускає струм лише в одному напрямку - від анода до катода.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2. Складаємо електричне коло за схемою:
1
3. Тимчасово розмикаємо коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 2,5 В. Звертаємо увагу, що у колі немає струму, оскільки світлодіоди не світяться.
2
4. Замикаємо коло. Звертаємо увагу, що за такого приєднання блока живлення яскраво світиться червоний світлодіод, через який проходить струм, та не світиться зелений світлодіод, який не пропускає струм:
1
5. Змінюємо полярність приєднання блока живлення. Звертаємо увагу, що на цей раз яскраво світиться зелений світлодіод, через який проходить струм, та не світиться червоний світлодіод, який не пропускає струм:
1
Світлодіоди пропускають струм лише у напрямку від анода до катода та перешкоджають руху електронів у протилежному напрямку. У нашому колі світлодіоди приєднані паралельно та протилежно, саме тому вони не можуть пропускати струм (=світитись) одночасно.

Висновок:

1
Таким чином, у досліді ми переконались, що джерело живлення має два різні полюси і електрони можуть рухатись лише від негативного до позитивного полюса, а за напрямок струму прийнято протилежний вектор - від “+” до “-”. У той самий час світлодіоди пропускають струм лише в одному напрямку, що дозволяє показати відмінність між полюсами джерела живлення.