Дослідження електричної схеми з реле.Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Джерело струму
(2 шт.)
З’єднувальні провідники
Лампа розжарення (2шт.)
Реостат
Мультиметр
(2шт.)
Вимикач
Реле

Переконуємося, що:

1
- Електромагнітне реле - це тип магнітного перемикача, який використовує електромагніт для створення магнітного поля, яке у свою чергу використовується для перемикання електричних кіл.
2
- Електромагнітне реле дозволяє малим струмом здійснювати керування колами із значно більшими струмами.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2.  Складаємо коло за схемою:
1
3.  Увімкнемо обидва блока живлення. На першому блоці, що керує роботою реле, встановимо постійний струм з вихідною напругою 3 В. На другому блоці живлення, що живить лампи розжарювання, встановимо постійний струм з вихідною напругою 5 В. Також увімкнемо мультиметри.
2
4. Зверніть увагу, що у колах немає струму: коло керування реле розімкнуте вимикачем, а коло із лампами розжарювання - розімкнуте реле.
3
5.  Тепер замкнемо вимикач. Звертаємо увагу, що у колі керування реле є малий струм лише у кілька десятків міліампер. Також звертаємо увагу на легке клацання, з яким реле здійснило перемикання другого кола.
4
6.  Звертаємо увагу, що після перемикання реле у другому колі є струм з силою близько 0,5 А та лампи яскраво світяться.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми познайомились із спеціальним приладом - електромагнітним реле та переконались у тому, що за допомогою цього приладу малий струм може керувати колами із значно більшим струмом, у нашому випадку - на порядок більшим струмом.