Електромагнітна індукціяОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Джерело струму
Котушка
З’єднувальні
провідники
Електромагніт
Штабовий магніт
Гальванометр

Переконуємося, що:

1
- Електромагнітна індукція - виникнення індукційного струму у замкненому провіднику, який перебуває у змінному магнітному полі або рухається у постійному магнітному полі.
2
- Змінне магнітне поле породжує в просторі вихрове електричне поле. Це поле діє на вільні заряди у провідниках. У замкнутому провіднику під дією такого вихрового поля виникає електричний струм.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2.  Приєднуємо дротяну рамку до гальванометра.
3
3.  Швидко підносимо до центру котушки штабовий постійний магніт його південним полюсом. Звертаємо увагу, що у цьому випадку у котушці виникає електричний струм з певною силою.
4
3.  Швидко підносимо до центру котушки штабовий постійний магніт його південним полюсом. Звертаємо увагу, що у цьому випадку у котушці виникає електричний струм з певною силою.
5
4.  Тепер так само швидко заберемо з центру котушки постійний магніт. Звертаємо увагу, що на цей раз у котушці виникає електричний струм тієї самої сили, але протилежний за напрямком (з протилежним знаком).
6
5.  Повторимо кроки 3-4 але з північним полюсом магніту. Звертаємо увагу, на силу струму та його напрямки в обох випадках.
7
6.  Приєднуємо електромагніт до блока живлення, вмикаємо його та встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В.
8
7.  Визначаємо, який полюс електромагніту північний, а який південний.
9
8.  Повторюємо кроки 3-5, але з полюсами електромагніту. Звертаємо увагу, на силу та напрямок струму, що генерується у всіх випадках.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми переконались у тому, що якщо замкнутий провідник перебуває у змінному магнітному полі або рухається у постійному магнітному полі, у ньому виникає індукційний струм - спостерігається явище електромагнітної індукції.