Взаємодія електромагніту з постійним магнітомОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Штабовий магніт
Додаткове обладнання
Електромагніт
Штатив
Нитка
Джерело струму
З’єднувальні провідники
Контейнер з магнітними ошурками

Перевіряємо твердження:

1
- Електромагніт володіє властивостями магніту лише тоді, коли у його обмотці є струм.
2
- Приєднаний до джерела живлення електромагніт має два полюси, північний та південний. Північний полюс електромагніту відповідає кінцю, до якого приєднано плюс-клему джерела живлення, а південний - до якого приєднано мінус-клему. Такий електромагніт взаємодіє з іншими магнітами як звичайний постійний магніт.
3
- Навколо приєднаного до джерела живлення електромагніту існує звичайне магнітне поле, яке можна виявити за допомогою магнітних ошурок.

Хід досліду:

1
1.  Беремо необхідне для проведення досліду обладнання. 
2
2.  Підвішуємо штабовий магніт на штативі таким чином, щоб його полюси дивились у різні сторони. Тепер до полюсів підвішеного магніту почергово підносимо електромагніт, не приєднаний до джерела живлення, різними його полюсами. Переконуємося, що за таких умов осердя електромагніту поводить себе як звичайний залізний предмет та не виявляє властивостей магніту.
3
3.  Приєднаємо електромагніт до блока живлення, на якому встановимо постійний струм з вихідною напругою 5 В.
4
4.  Підносимо наш електромагніт полюсом, до якого провідником приєднано мінус-клему джерела живлення, до південного полюсу підвішеного магніту. Переконуємося, що магніти відштовхуються. Тепер цей самий полюс електромагніту піднесемо до північного полюсу постійного магніту. Переконуємося, що магніти притягуються.
5
5.  Повторюємо попередній крок, але на цей раз з полюсом електромагніту, до якого провідником приєднано плюс-клему джерела живлення. Переконуємося, що цей полюс електромагніту відштовхується від північного та притягується до південного полюсу постійного магніту.
6
6.  Повторюємо попередній крок, але на цей раз з полюсом електромагніту, до якого провідником приєднано плюс-клему джерела живлення. Переконуємося, що цей полюс електромагніту відштовхується від північного та притягується до південного полюсу постійного магніту.
7
7.  Знову приєднаємо електромагніт до блока живлення та підносимо його до контейнера з ошурками. Переконуємося, що на цей раз навколо електромагніту є магнітне поле, лінії індукції якого найсильніше виражені біля його полюсів.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми переконались, що електромагніт володіє властивостями магніта лише тоді, коли у його обмотці є струм. У цьому випадку він також має два полюси, північний та південний, та навколо нього існує звичайне магнітне поле.