Визначення опору провідника за допомогою вольтметра та амперметра

У досліді з'ясовуємо як із закону Ома можна визначити опір ділянки кола використовуючи амперметр та вольтметр.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

джерело струму

Illustration

резисторна 50 Ом

Illustration

реостат (потенціометр)

Illustration

мультиметри(2 шт.)

Illustration

з’єднувальні провідники

Для проведення демонстраційного досліду краще використовувати два мультиметри, але оскільки в набір Amperia входить лише один — другий тимчасово можна використати з іншого набору.

З’ясовуємо:

 як із закону Ома можна визначити опір ділянки кола використовуючи амперметр та вольтметр.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Складаємо електричне коло за схемою (якщо дослід проводиться лише з одним мультиметром — тоді спершу складаємо коло використовуючи мультиметр у якості амперметра, а потім модифікуємо коло використовуючи той самий мультиметр у якості вольтметра):

Illustration

3. Вмикаємо блок живлення, переконуємося, що він працює у режимі постійного струму та встановлюємо на ньому вихідну напругу 5 В. Вмикаємо мультиметри.4. Встановлюємо повзунок реостата у положення найменшого опору та фіксуємо результати вимірів мультиметрів.5. Змінюємо положення повзунка реостата та знову фіксуємо результати вимірів мультиметрів. Цей крок варто повторити кілька разів.6. За отриманими даними вимірів мультиметрів із закону Ома визначаємо середнє значення опору резистора та перевіряємо отримане значення із номінальним значенням опору досліджуваного резистора.

Висновок:

Під час виконання досліду ми з’ясували як із закону Ома можна визначити опір ділянки кола використовуючи амперметр та вольтметр.