Лінії індукції магнітного поля постійних магнітівОбладнання та матеріали:

Компоненти Амперії
Постійні магніти різних форм
Магнітна стрілка
(компас)
Магнітні ошурки

Перевіряємо твердження:

1
- Навколо будь-якого магніту існує магнітне поле, силові лінії якого завжди замкнені, вони виходять з північного полюсу цього магніту і входять у його південний полюс.
2
- Найсильніше магнітне поле виражене на полюсах магнітів.

Хід досліду:

1
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2
2. За допомогою контейнера з магнітними ошурками візуалізуємо силові лінії навколо постійних магнітів різної форми. Переконуємося, що найяскравіше силові лінії виражені біля полюсів магнітів.
3
3. Тепер за допомогою компаса визначаємо напрямок силових ліній штабового магніту. Для цього спершу підносимо компас до північного полюсу магніту, фіксуємо для себе положення магнітної стрілки. Далі рухаємо компас навколо магніту по кривій лінії до точки навпроти південного полюсу, при цьому постійно фіксуємо положення магнітної стрілки. Переконуємося, що лінії індукції магнітного поля навколо магніту є замкнутими, вони виходять з північного полюсу і входять у південний полюс цього самого магніту.

Висновок:

1
Таким чином, під час виконання досліду ми переконались, що навколо будь-якого магніту існує магнітне поле, силові лінії якого є замкнуті, вони виходять з північного полюсу цього магніту та входять в його південний полюс.